Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините врнежи од снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 11 степени.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Максималната температура ќе достигне до 7 степени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.