Претпладне сончево, а попладне со дожд

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Во пладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста со изолирана појава на краткотраен локален дожд. Минималната температура ќе биде од 4 степени, а максималната до 25 степени Целзиусови.

Во Скопје слично време, со температури од 9 до 23 степени.

И наредните денови претпладе ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.