Претседателот Пендаровски напладне ќе се обрати на јавноста

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска напладне ќе има обраќање во кое ќе ги соопшти своите ставови во врска со вонредната состојба, свикувањето нова лидерска средба, како и за одржувањето на изборите. Шефот на државата се оечкува да информира и за нова лидерска средба, и дали ќе има состанок на Советот за безбедност кој треба да се произнесе за вонредната состојба.

Пендаровски, последната 14-дневна вонредна состојба, која требаше да помогне за реализација на мерките за справување со коронакризата, ја прогласи на 30 мај, а истекува в сабота.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.