СДСМ: ЛДП има право самостојно да одлучува

„Мнозинството во Собранието и владината коалиција функционираат стабилно“, велат од владеачката СДСМ и додаваат дека се посветени на реализација на програмата што е во интерес на сите граѓани.

Соопштението на СДСМ следи по вчерашната одлука на ЛДП која соопшти дека ќе има самостоен настап во Парламентот и јавноста.

„ЛДП има право самостојно да одлучува за својот партиски пристап кон јавноста, но тоа никако не влијае во односите на коалицијата и активностите што се пред нас“, стои во писменото соопштение од СДСМ.

„Постојаното пласирање лажни вести се само за внатрешна употреба во ВМРО ДПМНЕ“, додаваат од оваа партија.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.