Се зголемува капацитетот на патници во автобусите од 50 на 75 проценти

На денешната седница на Владата прифатена е согласноста на Комисијата за заразни болести по барање на група општински и меѓуопштински превозници.

Барањето се однесува на зголемување на дозволениот број патници од 50 на 75 % од вкупниот капацитет во превозните средства утврдени со закон за оваа намена.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.