Руската вакцина ќе пристигне во Македонија оваа недела

Премиерот Зоран Заев соопшти дека најверојатно првите 3.000 вакцини „спутник в“ ќе пристигнат во земјава в недела.

„Еве јас знам кога ќе пристигнат вакцините, но како да кажам ако не стигнат тогаш, ајде сепак ќе ви кажам“, колебајќи се ја сподели информацијата.

Досега единствените вакцини со кои располага Македонија се вакцините од „Фајзер“ кои ги добивме како донација од Србија и служат единствено за имунизација на здравствените работници од ковид-центрите.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.