Заврши пандемската учебна година

За основците и средношколците денеска е последниот училиштен ден во учебната 2020/2021 година.

Според изменетиот Календар за организација на работата на училиштата, почетокот на наставата беше одложен за 1 октомври, а бројот на наставни денови намален од 180 на 159.

Поради состојбата со коронавирусот, образовниот процес беше организиран по комбиниран модел – настава на далечина и часови со физичко присуство.

МОН во соработка со Комисијата за заштита од заразни болести и Министерството за здравство, ќе утврдува како ќе се реализира наставата во 2021/2022, во зависност од состојбата со коронавирусот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.