ВМРО-ДПМНЕ: Димитров да не глуми генерал после војна

Сфаќаме дека за Никола Димитров менувањето од функцијата е негов најнесреќен ден, зошто тој е кариерист, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ, како реакција на денешните изјави на Димитров.

„Димитров нека не глуми генерал после војна и дека наводно бил жртва на "злобната" Бугарија, туку тој е жртва на својата неспособност и распродавањето и поигрувањето со државните интереси. Наместо Европа, СДСМ Заев и Димитров ја однесоа државата во ќор-сокак во однос на европските интеграции“, се наведува во партиската реакција.

 

 

Според ВМРО-ДПМНЕ, задоцнета е грижата на Димитров за националните и државни интереси.

„Тој беше првиот што ги продаваше кога СДСМ беше во налет и цврста власт и целосно ги игнорираше предупредувањата на ВМРО-ДПМНЕ. Сега неговата грижа освен што е лажна и лично мотивирана, таа е и задоцнета“, посочуваат од партија.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.