Сончево но студено време во текот на викендот

Времето денеска ќе биде сончево, студено и ветровито, информираат од УХМР.

Претежно во северните делови ќе има мала до умерена облачност. Долж Повардарието ќе дува повремено засилен северозападен до северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од -7 до 3, а максималната ќе достигне од 5 до 13 Целзиусови степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Mаксималната температура ќе достигне 9 степени.

До понеделник ќе се задржи стабилно и суво време со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

В недела и понеделник ќе има услови за појава на утринска магла по одделни котлини, а во вторник се очекуваат локални врнежи од снег, само некаде на пониските места повремено од дожд.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.