Сончево време со мала локална облачност

Денеска времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Кон крајот на денот во западните делови облачноста ќе се зголеми.

Во текот на ноќта во западните и северните делови ќе има локални врнежи од снег. Ќе дува слаб, а во западните подрачја умерен ветер претежно од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10 степени.

 

 

Во Скопје сончево, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Во текот на ноќта ќе има врнежу од снег. Максималната температура ќе достигне до 6 степен

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.