Трик за едноставно чистење на кујнскиот аспиратор

Свесни сме дека производите кои се наменети да ја исчистат куќата обично се повеќе штетни отколку корисни, но речиси е невозможно целосно да се ослободите од нив.

 

Но, затоа секогаш можеме да користиме одлични идеи и трикови за чистењето што ќе ни даде блескав дом, а со нив нема да направиме многу штета на нашето здравје.

 

За да ги исчистите филтрите на кујнскиот аспиратор потребно е: ½ чаша сода бикарбона ½ чаша амонијак Ставете вода во голем сад и полека со лажица додадете ја сода бикарбоната.

 

Ставете го филтерот во вода. Манотијата и другите нечистотии веднаш ќе почнат да се отстрануваат. Ако нечистотијата не е целосно отстранета од филтерот, измешајте ½ чаша амонијак и ½ чаша вода. Пред да почнете да чистите со амонијак, отворете ги прозорците за да не го вдишите мирисот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.