Прогласени пет нови природни реткости - меѓу нив и Чинарот во Охрид

Министерот за животна средина и просторно планирање донесе решение за прогласување 5 нови природни реткости: Киселичката пештера, Чинарот во Охрид, дабот благун во с. Бели, црната дудинка во Лесново и карактеристичниот геолошки профил Звегор.

 

Решенијата за прогласување на природните реткости се објавени во „Службен весник“ број 174 од 22 август 2019 година (https://bit.ly/2Mj12GB ) и во „Службен весник“ број 205 од 7 октомври 2019 година (https://bit.ly/2oO0cc1).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.