Кучиња искасале до смрт бремена жена во шума во Франција

Бремена жена е убиена од кучиња во шума во северна Франција, каде се одвивал лов со песови, соопштија истражителите.

 

Телото на Елиса Пиларски (29), која шетала свои кучиња, е откриено во близина на градот Вилерс-Котертец. Според наводите, таа починала по „неколку каснувања на кучиња на горните и долните екстремитети и на главата“, изјави обвинителот Фредерик Трин.

 

Полицијата соопшти дека тие вршат тестови на 93 кучиња и дека отвориле истрага за убиство.

 

Тестовите, споредувајќи ги свежите примероци на ДНК со оние земени од Пиларски, ќе се обидат да утврдат кои животни биле одговорни за нападот и на кого му припаѓаат.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.