(Видео) Нејтан Џенкинс најсексапилниот пожарникар во светот

Кога објавивме календар на австралиски пожарникари пред неколку недели за 2020 година, жените буквално излегоа настрана.

 

Годинава, за првпат, на календарот на австралиски пожарникари се појавија и пожарникари од Германија и Франција, што сведочи за популарноста на овој календар и желбата на сите оние кои се занимаваат со таа напорна работа да бидат во него.

 

Сепак, еден од пожарникарите се издвојуваше особено.

 

 

Неговото име е Нејтан Џенкинс, а во видеото може да се види зошто тој ги фасцинира жените во светот, и тоа не толку со изгледот колку со неговата љубов кон животните.

 

Календарот може да се купи за 20 долари, а во Австралија, од 1993 година до денес, од продажбата на календарот се собрани 3 милиони долари за добротворни цели.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.