Поранешното момче на Линдзи Лохан и Деми Мур пронајдено мртво на 39 години

Американскиот бизнисмен Хари Мортон почина на 39-годишна возраст. Тој беше сопственик на познат синџир ресторани, а на јавноста ѝ беше познат по неговата наводна афера со пејачката и актерка Линдзи Лохан (33).

 

Линдзи и Хари никогаш не потврдија дека биле во врска, иако се гледале и се дружеле.

 

И покрај сè, актерката сепак избра да се збогува од бизнисменот и да сподели емотивна порака со следбениците на „Инстаграм“.

 

https://www.instagram.com/p/B5RFFL1BcoQ/

 

„Најдобар пријател. Најдобар живот“ напиша актерката под нивната заедничка фотографија.

 

Лундзи се шпекулира дека е шокирана од смртта на нејзиното поранешно момче, кого го запознала на својот 20-ти роденден.

 

Покрај врската со Линдзи, Мортон е познат и по тоа што бил во врска со актерката Деми Мур, музичката ѕвезда Бритни Спирс и манекенката Парис Хилтон.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.