(ВИДЕО) Почина коалата чие спасување од пожарот го трогна светот

Коалата чие спасување го виде целиот свет откако случајна минувачка ја спаси од огнот, почина во Австралија од последиците од шумскиот пожар.

 

Коалата по име Луис била однесена во болница минатата недела, а во пожарот што го зафати Нов Јужен Велс таа се здоби со сериозни изгореници.

 

 

Снимката од спасувањето на животното го обиколи светот. На неа се гледа Тони Доерти која ја соблекува маицата и ја завиткува коалата во неа.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.