(Видео) Огромна мечка често го гушка својот спасител: „Мислам дека некогаш ќе ми ги скрши коските“

Гризли мечката Џимбо била само мало мече кога од стапица во дивината ја спасиле Сузан и Џим Ковалчик и ја однеле во својот резерват за диви животни.

 

Денес, Џимбо има скоро 700 килограми и е најголемата мечка во својата група. Но, исто така и најмилата. Тој обожава да си игра со Џим, а најмногу од се ги сака прегратките.

 

„Понекогаш мислам дека ќе ми ги здроби сите коски во телото. Секако не поради лоша намера, туку зошто е огромен. Еден негов погрешен потег би можел да го платам со живот“, вели Џим Ковалчик, но додава дека нема намера да се откаже од своето милениче.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=e4E9yrGczbk&feature=emb_logo

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.