Илјадници пенис-риби со необичен облик преплавија плажа во Калифорнија

Низата зимски бури што ја зафатија Калифорнија предизвикаа плажата северно од Сан Франциско да биде преплавена со необични суштества. Тие многу личат на машкиот полов орган и затоа добиле прекар пенис-риби.

 

https://www.instagram.com/p/B58did9BbBA/?utm_source=ig_embed

 

Според списанието Bay Nature, овие суштества се всушност морски црви. Најмногу се наоѓаат под песокот и далеку од плажите, но неодамнешните бури ги извадија на површина.

 

Како што се гледа на фотографиите, изложени на плажа, пенис-рибите се лесен плен за птиците.

 

https://www.instagram.com/p/B5gmaHUn0Cl/?utm_source=ig_embed

 

Инаку, овие суштества се деликатес во Јужна Кореја.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.