Светнаа 797 новогодишни елки во американски град

Американскиот град Шелдон во државата Вашингтон постави светски рекорд откако истовремено запали светла на 797 новогодишни елки, пренесоа светските агенции.

 

Иницијативата е организирана под покровителство на Градската стопанска комора. Организаторите на тој начин го истакнаа бурното минато на регионот и неговото место како најпосакувана Божиќна дестинација. 

 

Новото достигнување е поголемо од претходниот рекорд на 559 новогодишни елки со запалени светла, поставени од телевизискиот канал Холмарк.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.