Кој е совршениот начин да го прославите Денот на вљубените?

Вечера надвор и изненадување - ова се најдобрите начини да имате идеален Ден на вљуубените, пишува Фокс њуз.

 

„Откако разговарав со над 1.500 двојки, јас сум убеден дека вечера со подобрата половина е најдобриот начин. Барањето изненадување двајцата ги охрабрува да бидат генијални“, изјави д-р Ренди Шредер, стручен и семеен консултант.

 

За најдобар можен начин да го прославите празникот, д-р Шредер препорачува да изберете изненадување што ќе биде важно за вашата сакана личност.

 

"На пример, ако на вашиот партнер му се допаѓа кинеска храна, одете во кинески ресторан што никогаш не сте го посетиле. Ако сакате сладолед, одете во слаткарница чии сладоледи никогаш не сте ги вкусиле. Ако вашиот партнер сака да шета во паркот, одете на место каде што ни вие не сте биле. Единствен начин да стекнете ново искуство во правењето изненадување е заедно да изберете работи за кои не вреди да се трошат пари“, додаде тој.

 

Д-р Шредер ги советува брачните парови да најдат начин за излегување од домот за Св. Валентин, иако е свесен дека има семејства со мали деца или со ограничени финансиски средства.

 

„Не мора да излегувате на два, три или четири часа, можете да бидете надвор само еден час. „Во секоја прилика, излегувањето и трошењето време и комуникацијата со партнерот во голема мерка ја зајакнува вашата врска“, рече д-р Шредер.

 

Тој не негира дека за некои парови јадењето пица на кауч додека гледаат добар филм е исто така одличен избор. Постојат парови кои избираат да го слават Денот на вљубените во деновите пред или по 14 февруари - затоа што е поевтино или затоа што установите не се преполни со посетители. Денот на вљубените е полн со многу очекувања, но почитта и изразувањето е процес кој продолжува низ целата врска и не може да се заврши со одбележување само на еден романтичен празник.

 

"Розите и свеќите исчезнуваат брзо, важно е да имате четири очи, почитување на другиот и гестови за заеднички активности што бараат жртва. Привилегија, а не обврска е да поминувате заедно секој ден, не само на Денот на вљубените. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.