Хотел Русија

Термин на емитување: сабота во 22:00 и недела 18:00 часот.

 

ТВ МТМ - ПРВА СКОПСКА започнува со емитување на епизодите од двете сезони во кои се запознаваме со Ксенија (Екатарина Вилкова), администратор на хотелот „Русија“. Оваа дама е одговорна за приемот и удобноста на гостите, поточно - членовите на советската елита, криминалните водачи и странците на високо ниво.

Бидејќи трката за моќ е присутна секој ден во овој мистериозен хотел, на Ксенија не и е лесно да остане настрана. Присуството на Мануел од Никарагва  (Иван Босилчиќ), кој купува оружје за да ја преземе власта во својата земја, ја отежнува позицијата на главната хероина.

Поради тоа, оваа дама ќе биде во страшни искушенија, што ќе ја натераат да донесе многу тешки одлуки...

 

.be

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.