Роналдо меѓу најпопуларните личности на Инстаграм во 2018-та

Социјалните мрежи се дефинитивно најголемиот комуникациски и маркетинг канал на векот.

 

Над 1 милијарда корисници имаат сметки на Instagram.

 

Речиси сите познати личности имаат многу следбеници и постојано се борат за коментари од корисниците. Со најголем број следбеници на интернет е фудбалерот Кристијано Роналдо.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.