All for Joomla All for Webmasters

Скарани француски рапери ќе решаваат конфликт во боксерски ринг

Француските рапери Бобан и Карис кои летово се степаа на парискиот аеродром, сакаат да го решат спорот на боксериски ринг во Белгија, пренесоа агенциите.

 

Бобан - еден од најуспешните француски рапери, на социјалните мрежи најави бокс натпревар во "лесна-тешка категорија" во Брисел на 5 април.

Booba https://t.co/Lt6YgUeGdh

- Team_KO2P (@ Team_KO2P) January 11, 2019


Фабрицио Џентиле, програмски менаџер на салата во Брисел, рече дека навистина добиле такво барање и го разгледуваат.

Заради тепачката на аеродромот, поранешните пријатели добија по 18 месеци условни казни. Тие, исто така, беа казнети со 50.000 евра.Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.