Демо-снимката од песната „Starman“ на Дејвид Боуви продадена за 50.000 фунти

Демо-снимката од песната „Starman“ на Дејвид Боуви, беше продадена на аукција во куќата Омега окшнс за 50.000 фунти. Се верува дека ова е првата снимка од евергринот на Боуви, соопштија од британската аукцика куќа.

 

– Постојат многу митови околу творештвото на Боуви, а овој сиров материјал покажува како изгледал креативниот процес на еден гениј, изјави Ден Хемпсон, помошник мменаџер во Омега окшнс.

 

На лентата чијашто почетна цена за наддавањето беше 10.000 фунти, има и снимки од „Moonaged Daydream” и „Hang Onto Yourself”.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.