Хари и Меган - најинтересните ѕвезди на интернет

"Time" ги претстави највлијателните и најинтересни личности на интернет во изминатава година.

 

На списокот се најдоа ѕвезди како принцот Хари и неговата сопруга Меган, кои веќе поседуваат заеднички профил во Instagram.

 

На врвот се уште американскиот претседател Доналд Трамп, пејачката Карди Би, како и Аријана Гранде, која има повеќе од 223 милиони следбеници на социјалните мрежи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.