Серена Вилијамс понижи петмина во исто време (ВИДЕО)

Тенисерката Серена Вилијамс покажа зошто е единствена. Американката истовремено понижи пет мажи, откако не успеаа да постигнат поени против неа на теренот, покажа видеото објавено на социјалната мрежа Твитер.

 

37-годишната спортистка се соочи со пет лица во исто време. Но, тие дефинитивно не беа на нејзино ниво. Серена Вилијамс прво се обиде со еден ривал, а потоа нему му се придружи втор, трет, четврт и петти. Но, сите се покажаа недостојни за неа. Затоа Серена Вилијамс се упати кон следниот предизвик...

 

Погледнете го видеото објавено на Твитер

https://twitter.com/rob_bennett/status/1152581273652797440

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.