Бил и Хилари Клинтон присуствуваа на концертот на Барбра Стрејсенд

Враќањето на Барбра Стрејсенд во Медисон Сквер Гарден во Њујорк по 13 години привлече познати личности, меѓу кои и Бил и Хилари Клинтон, пренесоа медиумите.

 

 

На Стрејсенд која има 77 години постојано и аплаудираа присутните, меѓу кои беше и пејачката Мараја Кери, поранешниот градоначалник на Њујорк Дејвид Динкинс, пасторот на Ал Шарптон.

 

Барбра Стрејсенд, истакната поддржувачка на Демократската партија, се погрижи да им се заблагодари на политичките фигури кои присуствуваа за нивните напори и да го „пецне“ претседателот Трамп со ремиксот на "Send in the Clowns".

 

Стрејсенд изјави дека се надева дека ќе пее на инаугурацијата на Хилари Клинтон, како што тоа го направи за Бил Клинтон во 1993 година.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.