Британски градежен работник, двојник на Бред Пит, не може да земе здив (ФОТО)

Британскиот градежен работник од Оксфорд, Натан Меидс е прогонуван насекаде од обожавателите кои мислат дека е холивудскиот актер Бред Пит.

И сличноста меѓу двајцата е навистина впечатлива.

 

33-годишниот градежен работник заработува 30 000 фунти годишно - далеку помалку од неговиот „колега“ од Холивуд кој пак заработува 247 милиони фунти. Британецот беше споредуван со Бред Пит пред 10 години. За сето ова време, фановите на „холивудскиот актер“ не му даваат мир и го гонат само за автограми и состаноци.

 

„Не можам да одам никаде без да го посочуваат прстот кон мене и да ме молат за селфи“, се жали двојникот на Пит. Но, сепак, неговиот изглед му помогна да ја најде дамата на неговото срце што ја запозна на Фејсбук. Неговата сакана напиша: „Жално е што не изгледам како Анџелина Џоли за да бидеме совршена двојка!“

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.