Kејти Пери и Орландо Блум планираат брак во еден готски ирски замок

Кејти Пери и Орландо Блум сакаат да се венчаат во готски ирски замок.

 

Парот стапи во брак пред шест месеци. Сега 34-годишната пејачка сака да се венча со ѕвездата од Пиратите од Карибите на „чудесната локација“. Најсоодветно место за церемонијата е замокот Ешфорд, кој се наоѓа на бреговите на езерото Кориби во Ирска.

 

Според извор близок на двајцата, тие сакаат нивната свадба да стане „вистинска приказна“ и ќе биде доста екстравагантна.

 

Кејти не ангажирала агент за венчавки за да и помогне во организацијата. Наместо тоа, таа ги носи сите важни одлуки за нејзиниот голем ден. Таа не е целосно сама - и помага нејзиниот тим кој создава музика и видеа за нејзините синглови и турнеи.

 

Кејти претходно изјави дека таа и 42-годишниот Орландо работеле напорно за да постават „убави темели“ пред „да ја градат куќата на чудовишта“ од бракот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.