„Парамаунт“ подготвува преработка на филмот „Без лице“

Продукциската куќа „Парамаунт пикчрс“ подготвува нова, видоизменета преработка на филмскиот хит од 1997 година, „Без лице“ (Face/Off).

 

Проектот е во претпродукција. Сценариото ќе го пишува Орен Узиел, а глумците и режисерот сѐ уште не се познати.

 

Во оригиналната верзија, главните улоги ги толкуваа Џон Траволта и Николас Кејџ.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.