Парис Хилтон сепак остана без наследство

Дедото на Парис Хилтон, Барон викендов починал во својот дом Лос Анџелес. Инаку, тој е син на основачот на синџирот хотели „Хилтон“ – Конрад Хилтон.

 

Неговата внука, старлетата Парис Хилтон, остана без неговото наследство, но како што објави на Твитер, таа единствено жали за смртта на свјот близок.

 

На профилот на Твитер, таа пишува дека од нејзиното рано детство таа гледала во него олицетворение на успешен бизнисмен, кој  живеел на маргините, а забележал високи постигнувања. – Дедо ми е „легенда“, која се одликуваше со позитивност и убавина.

 

Барон Хилтон е на чело на бордот директори на корпорацијата уште од 1966 година, а 2007-та ја избриша Парис како свој наследник, дарувајќи ги сите свои пари во фонд за добротворни цели. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.