Кој е новиот Хари Потер? (ФОТО)

Млад британски невролог го носи името како популарниот измислен магионичар Хари Потер, пишуваат британските медиуми.

 

 

 

Излезе дека е медицински „волшебник“. Неговото име создава некаква непријатност, но сепак го дефинира како нешто „прилично добро“. Лекарот практикува на Универзитетот во Манчестер.

 

Во моментов, научникот подготвува докторска дисертација која испитува како имунолошкиот систем на жената за време на бременоста влијае на нервниот систем на бебето подоцна во животот.

 

„Луѓето сугерираат дека името ми е лошо и сугерираат дека можеби ќе сакам да го сменам името. Всушност, тие најчесто сметаат дека е смешно“, вели Хари.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.