Лејди Гага: Мојот нов албум ќе се вика „Адел“

Американската пејачка Лејди Гага напиша на Твитер дека планира да го именува својот нов албум АДЕЛ во чест на нејзиниот талентиран колега. 

 

Оваа изјава ги изненади фановите на екстравагантната пејачка. Многумина се прашуваат дали станува збор за шега.

 

„Дали сте сериозни?“, коментираат корисниците на Интернет. Нема ниту шеги на оваа тема. И покрај тоа, сè уште нема одговор од Лејди Гага или нејзиниот тим.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.