Гвен Стефани го слави својот 50. роденден

Американската пејачка Гвен Стефани наполни 50 години.

 

Гвен Стефани стана позната уште во 90-тите години, кога со својот бенд „Ноу дапт“ се проби со албумот „Tragic Kingdom“. По сè уште лесно препознатливата песна „'Don't Speak“, талентираната пејачка продолжи да прави хитови.

 

 

Меѓу најпознатите песни се „Rich Girl“ и „Sweet Escape“, како и „What You Waiting For?' и 'Used To Love You'.

 

Освен со музика, пејачката се занимава и со мода и има своја модна линија Л.А.М.Б. Таа заедно со своето момче Блејк Шелтон тренираше различни гласови во емисијата „The Voice“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.