Објавени фотографиите од венчавката на Џастин Бибер и Хејли Болдвин

Хејли Болдвин (22) и Џастин Бибер (25) се венчаа на 30 септември оваа година во Јужна Каролина на имотот на луксузен хотел, и тоа е нивната втора венчавка за една година.

 

Една недела по судбоносното „да“, двојката објави фотографии од венчавката, кои, како и нивните пораки, се полни со љубов.

 

https://www.instagram.com/p/B3VTTRRHWae/?utm_source=ig_embed

 

„Минатиот понеделник беше најпосебниот ден во мојот живот“, напиша Хејли.

 

Нејзиниот венчален фустан го креира Виргил Абло и на него пишува: „Сè додека смртта не нè раздели“.

 

На церемонијата присуствуваа 154 гости, а овој пат свадбата не беше тајна како што беше пред една година кога Бибер и убавата Хејли тајно се венчаа во Њујорк.

 

Меѓу гостите беа таткото на Џастин, Џереми, со неговото семејство, таткото на Хејли, актерот Стивен Болдвин, како и чичко Били, највисоко платениот модел во светот Кендал Џенер, актерот Џејден Смит, Џастин Скај, Феј Кадра и многу други, кои уживаа во коктелите пред да отидат на вечера.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.