Кирил Саксекобургота е еден од 50-те најбарани ергени во Велика Британија

Кирил Саксекобургота е еден од 50-те најбарани ергени во Велика Британија според рангирањето на магазинот Татлер, јавија агенциите.

 

 

 

Топ десет препознатливи лица се Бруклин Бекам и Хари Стилс. На списокот спаѓаат и повеќе непознати аристократи, како Александар Оглев, внук на принцезата Александра - покојната братучеда на кралицата Елизабета Втора, или Чарли Кадоган, чиј дедо е гроф со богатство од 5,4 милиони, како и новоизградените спортски ѕвезди.

 

Старосната палета е широка - од 19-годишниот Ландо Норис, кој е натпреварувач во Формула 1, до 55-годишниот принц Кирил Бугарски - разведен татко со три деца, кој има врска со европско кралско семејство и дипломирал на Принстон. Тој е кум на принцот Аристидес-Ставрос и има многу познати пријатели како Гвинет Палтроу и Хју Грант“.Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.