Рене Зелвегер волшебна на црвениот тепих на Hollywood Film Awards (ФОТО)

Немаше недостаток на сјај и гламур на 23-та церемонија на доделување холивудски филмски награди (Hollywood Film Awards).

 

Рене Зелвегер (50), Никол Кидман (52), Шарлиз Терон (44) и Џенифер Гарнер (47) беа на таканаречената А-листа привлекувајќи ги сите погледи на црвениот тепих во хотелот Беверли Хилтон во неделата вечер.

 

Зелвегер беше облечена за успех во софистициран монохроматски A.W.A.K.E. фустан што одговара на нејзината фигура како ракавица. Дополнително истакнувајќи го своето лице, Рене се реши за розово руменило и млазна црна маскара.

 

Таа зрачеше  - глетка што вреди да се запамти - додека самоуверено позираше во нејзините елегантни црни потпетици.

 

Овогодинешната церемонија е особено посебна за Рене, која ја доби холивудската награда за актерка (Hollywood Actress Award) за улогата на покојната Џуди Гарланд, во новиот биографски филм „Џуди“

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.