Џенифер Анистон се враќа на телевизија со The Morning Show

Џенифер Анистон се враќа на телевизија во петок во емисијата The Morning Show, оригинална емисија за новата услуга за претплата на „Епл Инк“, во која актерката повторно ќе се соедини со сестрата од серијата „Пријатели“ Рис Витерспун.

 

Во програмата од 10 епизоди, Анистон игра познат телевизиски новинар во измислена утринска програма чиј ко-водител, кој го игра Стив Карел, е отпуштен поради обвиненија за сексуално вознемирување.

 

50-годишната актерка, која се искачи на врвот на славата со серијата „Пријатели“, глумеше во низа филмови по завршувањето на хит-серијата 1994-2004, како на пример Horrible Bosses, The Break-Up и Marley & Me, како и неколкуте други телевизиски емисии.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.