Ќерката на Марадона стана модел за долна облека! (ГАЛЕРИЈА)

 23-годишната Јана, ќерката на аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона, започна нова кариера како модел за долна облека.

 

Јана е ќерка на Марадона од краткотрајната врска со келнерката Валерија Сабалаин, во период кога беше оженет, и тој призна дека е нејзин татко пред само пет години. „Ти си единствената убава Марадона“, коментираше еден од следбениците на Инстаграм.

 

Марадона има две големи ќерки со поранешната сопруга Клаудија Вилјафане, како и млад син Диего Фернандо со својата поранешна девојка Вероника Охеда.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.