Адријана Лима вежба шест дена во неделата за совршена фигура (ФОТО)

Поранешниот ангел на „Викторија sикрет“ Адријана Лима ја истакна беспрекорната фигура и тониран стомак во дводелен костим – панталони и топ -  на церемонија на доделување награди за модни новитети на тема обувки, во вторникот во Менхетен.

 

38-годишната манекенка и мајка на две деца, којашто вежба шест дена во неделата, го надополни изгледот со накит Chopard и сандали Gianvito Rossi (1.295 американски долари), а за нејзиниот аутфит заслужна беше стилистката Ерин Волш.

 

Стилистот за коса Даниеле Пријано се погрижи за сјајната темна грива на бразилската убавица.

 

Експертот за шминка Каролина Гонзалес помогна Лима да изгледа занeсно и со  беспрекорен бронзен тен на настанот со тема обувки.

 

Lима и Р.Ј. Барет ја претставија наградата - трофеј „Бренд на годината“ – што заврши во рацете на извршниот директор на Пума, Бјорн Гулден.

 

„Верувам дека во сè - чевли, мода, што и да е  - секогаш има приказна зад нив“, рече бринетата на сцената. „Така луѓето се поврзуваат со брендот“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.