Божиќнте колачи на Кејт и Вилијам на ТВ-шоу (ФОТО)

Принцот Вилијам и војвотката Кејт снимија емисија за британското шоу The Great British Bake Off. Емисијата ќе се емитува на 16 декември, понеделник во 20:30 часот по локално време.


Мери Бери е судија во кулинарското шоу. Таа има богата биографија поврзана со готвењето. Таа е автор на над 75 готвачи. Сепак, во специјалната емисија, готвењето ќе биде на пониско ниво. Акцентот е ставен на војвотката Кејт и примерот што таа го дава на младата генерација за да стане здрава и среќна.


Војводата и војвотката од Кембриџ организираат Божиќна забава за да искажат благодарност и да дадат признание на волонтерите кои од добротворни цели ќе работат неуморно за Божиќ.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.