Аријана Гранде ќе пее на Греми наградите

Аријана Гранде ќе пее на 62-та церемонија на доделувањето на Греми наградите на 26 јануари, пренесе Контакт музика.

 

Минатата година, таа го обвини шоу-продуцентот Кен Ерлих и не присуствуваше на церемонијата.

 

26-годишната Гранде сега е номинирана во 5 категории - за албум на годината  „Thank you, Next“,, најдобар поп-вокал, запис на годината, најдобра сингл-поп изведба за „7 прстени“ и најдобра изведба на „Дечко“, во кој учествуваше со бендот Соул хаус.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.