Манекенка се сопна и го загуби градникот за време на избор (ФОТО + ВИДЕО)

Манекенката Селин Ван Оцел изгуби дел од облеката и се сопна за време на изборот за убавина на Мис Белгија 2020.

 

И покрај незгодната ситуација, 23-годишната учесничка победи на натпреварот, што се одржа на 11 јануари во театарот Проксим во Де Пан, објавија медиумите.

 

Видео снимките од настанот прикажуваат како новата Мис Белгија излегува на сцената со долг фустан. Додека таа се спушта по скалите, се сопнува, но брзо застанува и продолжува да оди, насмеана пред публиката. Меѓутоа, дел од нејзината облека како градник, се лизга од облеката и паѓа на земја.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.