Канаѓаните не сакаат да плаќаат за трошоците на принцот Хари и Меган

Анкета објавена од Институтот „Ангус Рид“ во средата покажа дека 73 проценти од Канаѓаните не веруваат дека треба да бидат одговорни за покривање на безбедноста и другите трошоци за војводата и војвотката од Сасекс.

 

https://www.instagram.com/p/B7EaGS_Jpb9/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

 

Само три проценти од Канаѓаните рекле дека се подготвени да ја финансираат двојката и нивниот син Арчи. Деветнаесет проценти од испитаниците рекле дека би биле во ред со плаќање на некои трошоци, но не сите. Пет проценти рекле дека не се сигурни по однос на тоа прашање.

 

Според „Еуроњуз“, експертите откриваат дека трошоците за безбедноста за принцот Хари и Меган Маркл би можеле да достигнат дури 10 милиони долари (7,6 милиони фунти) на годишно ниво.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.