Анџелина Џоли ќе продуцира детско шоу

Анџелина Џоли ќе работи на телевизиско шоу за да ги учи децата како да забележат лажни вести.

 

Анџелина има свои шест деца и рече дека сака да создаде програма што ќе им помогне на младите луѓе „да ги најдат вистинските информации и алатки што им се потребни за да го променат светот“.

 

Во изјавата, таа рече: „Како родител, среќна сум што можам да поддржам програма која има за цел да им помогне на децата да учат и да се поврзат со другите млади луѓе во светот. Се надевам дека ова ќе им помогне на децата да ги пронајдат информациите и алатките што им се потребни за да ги решат проблемите што ги загрижуваат, користејќи ја мрежата на илјадници новинари“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.