Селена Гомез објави долгоочекуван сингл за фановите

Селена Гомез ги изненади фановите објавувајќи го долгоочекуваниот сингл, „Feel Me“, објави „Контакт музика“.

 

Пејачката ја изведе песната за време на нејзината турнеја во 2016. Оттогаш, обожавателите можеа да ја слушнат песната само доколку имаат копија на нејзиниот нов албум „Ретко“.

 

28-годишната пејачка ја објави „Ретко“ на 10 јануари, и веднаш отиде во голем број продавници за да купи што е можно повеќе копии од албумот, со надеж дека ќе го заземе првото место на продадени албуми. "Дали очајно го сакам тоа? Не е важно - овој албум е редок. Јас сум многу возбудена. Би сакала најзначајниот албум што некогаш сум го снимила да стане број 1. Но, без разлика дали тоа ќе се случи или не, се надевам дека албумот ќе им се допадне на фановите “, рече Гомез.

 

„Ретко“ стана трет албум на Селена Гомез, кој е на врвот на табелата на Билборд 200.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.