Почина Кели Престон, сопругата на Џон Траволта

Kели Престон, сопруга на актерот Џон Траволта, почина на 58-годишна возраст по двегодишна битка со рак на дојка.

„Утрото на 12 јуни 2020 година, Кели Престон, обожавана сопруга и мајка почина по двегодишната битка со ракот на дојка. Таа одлучи нејзината борба да ја води приватно, одејќи на медицински третмани со поддршка од блиски членови на семејството и пријателите. Таа беше светла, убава и сакана душа која искрено се грижеше за другите и донесе живот на сè што допре. Нејзиното семејство се моли за разбирање на нивната потреба за приватност во овие времиња“, изјави портпаролот на семејството за списанието „Пипл“.

Тажната вест ја потврди и нејзиниот сопруг Џон Траволта.

View this post on Instagram

It is with a very heavy heart that I inform you that my beautiful wife Kelly has lost her two-year battle with breast cancer. She fought a courageous fight with the love and support of so many. My family and I will forever be grateful to her doctors and nurses at MD Anderson Cancer Center, all the medical centers that have helped, as well as her many friends and loved ones who have been by her side. Kelly’s love and life will always be remembered. I will be taking some time to be there for my children who have lost their mother, so forgive me in advance if you don’t hear from us for a while. But please know that I will feel your outpouring of love in the weeks and months ahead as we heal. All my love, JT

A post shared by John Travolta (@johntravolta) on Jul 12, 2020 at 10:20pm PDT

„Со тешко срце ве известувам дека мојата прекрасна сопруга Кели ја изгуби двегодишна битка со ракот. Таа се бореше храбро, со љубовта и поддршката што ја доби од многумина. Моето семејство и јас ќе бидеме засекогаш благодарни на нејзините лекари и медицински сестри во центарот за карцином, сите медицински центри кои ни помогнаа, како и многу пријатели и сакани кои беа со неа. Ќе се сеќаваме на љубовта и животот на Кели засекогаш. Ќе поминам извесно време со децата кои ја изгубија својата мајка, па простете ми однапред што нема да бидам достапен“, напиша Траволта на Инстаграм.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.