Шварценегер се чувствува одлично по операцијата на срце

Арнолд Шварценегер беше подложен на операција на срцето изминатиов викенд.

Sвездата на „Терминатор“ се чувствува одлично откако му вградија нов аортен залисток.

Акциониот херој  објави своја фотографија од болничкиот кревет во клиниката во Кливлент и му се заблагодари на болничкиот персонал.

„Благодарејќи на тимот на клиниката во Кливленд, имам нов аортен залисток заедно со мојот нов белодробен залисток од мојата последна операција. Се чувствувам фантастично и веќе одев по улиците на Кливленд уживајќи во вашите неверојатни статуи. Благодарам на секој доктор и медицинска сестра во мојот тим," тој напиша на Твитер.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.