Миа Фароу се плаши од својот поранешен партнер Вуди Ален

Sвездата на „Хана и нејзините сестри“ беше во врска со 85-годишниот режисер помеѓу 1980 и 1992 година, а речиси 30 години по разделбата, актерката вели дека се плаши од поранешниот партнер.

Миа говори во воведот на новата документарна серија на „Ејч-би-о“, „Ален против Фароу“, која го истражува распадот на нивната врска - што започна кога Ален имаше афера со неговата сегашна сопруга и посвоена ќерка на Миа, Сун Ји Превин, и обвинувањата за сексуалното злоставување на нивната посвоена ќерка Дилан Фароу.

Миа (76) изрази загриженост дека документарецот „повторно ќе го стави Ален во напад за да се спаси од вистината“.

Говорејќи во прегледот на серијата од четири дела - чија премиера е во недела (21 февруари) - Миа рече: „Не знам, само се плашам. Се плашам од него. Лице кое нема допир со вистината ќе стори сé. Личност која може да стори сé е некој од кого треба да се плашиме.“

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.