„Принцезата на Холивуд“ Меган Маркл го слави својот 40 -ти роденден

Сопругата на принцот Хари, Меган Маркл го слави својот 40 -ти роденден. Маркл го ангажираше организаторот на забави на ТВ -ѕвездата Опра Винфри за да ја подготви забавата.

Колин Коуви ја организира забавата, која ќе се одржи во семејниот дом во Санта Барбара, Калифорнија. Семејството живее таму откако се пресели во САД минатата година.

Меган сака скромна забава, објавија светските медиуми. Поканети се околу 65 луѓе, блиски пријатели и членови на семејството, изјави добро информиран извор за британски Мирор. Принцот Хари нарачал торта за неговата сопруга од локалната слаткарница.

Во 2018 година, таа и Хари се венчаа. Во мај 2019 година, се роди нивното прво дете Арчи, а оваа година се роди нивната ќерка Лилибет Дијана. 2020 година за семејството беше обележана со нивната одлука да се откажат од своите кралски должности и титули. Тие избраа да се препуштат на едноставниот живот во кој нема да имаат обврски кон британската круна и ќе можат сами да се издржуваат. По почетокот на пандемијата, парот се посвети на добротворни цели.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.